czwartek, 13 marca 2014

Choroby a grupa krwi...

O tym, że krew „wypromieniowuje” swą energię, przybierającą kształt fali, wiadomo od dawna. Lekarze uważają, że powstaje w ten sposób „promieniujący pomost”, pomiędzy krwią a ciałem i duchem, który jest przede wszystkim znakomitym środkiem transportu ważnych informacji. To dzięki niemu wszystko, co przyjmujemy zmysłami z zewnątrz, jest przekazywane dalej do mózgu. Tutaj informacje są „ulepszane i wygładzane” i razem z krwią rozprowadzane po całym ciele. – Podejrzewamy, że krew posiada znakomitą pamięć, inteligencję i mądrość. Jeśli uda się nam dotrzeć do istoty tych zalet, będzie to ważny krok w rozwiązaniu wielkich tajemnic krwi – tłumaczy Vasey. – I jak to się dzieje, że krew tak silnie „wiąże ciało z duchem”? Dlaczego, kiedy umieramy i dusza opuszcza ciało, krew zastyga w żyłach? Powiedzenie, że „picie i jedzenie trzyma ciało razem z duchem” wskazuje drogę do prowadzonych aktualnie badań nad powiązaniami między pożywieniem, jakością krwi a duchowym samopoczuciem. I jeśli rodzaj pożywienia ma ogromny wpływ na nasze życie psychiczne, to prawdopodobnie i z tego ważnego powodu, że krew przyjmuje na siebie rolę łącznika między ciałem a duszą. I kto wie, czy nie jest tym najważniejszym ogniwem. 

Choroby związane z grupą krwi 

Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że jego tezy nie są do końca potwierdzone naukowo. Za to nie kwestionuje się tego, że przy danej grupie krwi występują określone choroby. – Niektóre czynniki chorobotwórcze występują razem z określoną grupą krwi – wyjaśnia D’Adamo. – Osoby z grupą A podatne są na zachorowanie na ospę. Dawniej ludzie z grupą 0 często zapadali na dżumę. Dzisiaj osoby z krwią 0 chorują częściej na wrzody żołądka, a te z grupą A wykazują skłonności do różnego rodzaju nowotworów i są podatne na zawały serca. Astmę obserwuje się u ludzi z grupą krwi B. Dokładne przyczyny tego zjawiska nie są jeszcze do końca wyjaśnione.  Co więcej: 

  • Zdaniem naukowców na powstanie komórek rakowych w organizmie bardziej podatne są osoby o grupie krwi A. 
  • Posiadacze grupy krwi A są również bardziej narażeni na zarażenie rotawirusami.  
  • Wrzody również mogą być uwarunkowane grupą krwi. Zgodnie z pracą naukową opublikowaną w hiszpańskim magazynie medycznym Revista Medica del IMSS, choroba ta częściej jest stwierdzana u osób z grupą krwi O lub AB.  
  • Na zakażenie rzeżączka najbardziej narażone są osoby z grupą krwi B. 
  • Osoby najbardziej narażone na zakażenie prątkami gruźlicy, to te posiadające grupę krwi 0 i B.  
  • Natomiast posiadacze grupy krwi AB lub B powinni zwrócić szczególną uwagę na objawy zakażenia Salmonellą oraz E. coli. Pierwsza z tych bakterii wywołuje ostre zatrucia pokarmowe, objawiające się bólami brzucha, gorączką i biegunką. Druga natomiast może spowodować zapalenie dróg moczowych, zapalenie opon mózgowych u noworodków, pojawienie się ropni w ścianach dróg pokarmowych lub sepsę.  


Źródło:  http://odkrywcy.pl/gid,14413415,title,Masz-te-grupe-krwi-Sprawdz-na-co-mozesz-zachorowac,galeriazdjecie.html


Brak komentarzy: