środa, 19 lutego 2014

"Coca-coli" mówimy stanowczo NIE!!

Ale dlaczego?? Przecież jest to napój, który piją wszyscy od wielu lat, poza tym stał się on symbolem kapitalizmu i tzw "wolnej Polski". Picie jej stało się symbolem czegoś lepszego. Tak jest nam z nią dobrze, że nawet nie zdajemy sobie sprawy jak dużą role tu gra marketing i manipulacja koncernów.  
Przedstawię tutaj interesujący skład coca-coli: dwutlenek węgla, aromaty, kofeina, karmel, cukier i kwas fosforowy. W porządku od tych pierwszych trzech jeszcze nikt nie umarł, ale zastanówmy się nad pozostałymi: 
  • Karmel- ale nie taki karmel, jaki znamy z domowej produkcji (czyli topiony cukier). Karmel wytwarzany do Coli to cukier zmieszany z amoniakiem i siarkowodorem.  Amoniaku używa się do wytwarzania różnych detergentów, używany jest do akumulatorów ołowiowych jak i do farb do włosów, czy rozjaśniaczy. 
  • Cukier- litrowa Cola zawiera go 100 g!! 
  •  Kwas fosforowy- wydaje się ok bo  występuje w jajkach, mięśnie. Szkoda tylko, że w Coli nie występuje on naturalnie- bo jest robiony w fabrykach. Kwas fosforowy jest używany jako jeden ze składników: płynu antykorozyjnego, odkamieniacza czy płynu do lutowania. Kwas ten łączy się z wapniem i niszczy nasze kości czy zęby.    
Skład składem, poniżej przedstawiam rysunek, który w prostu sposób przedstawia jak nasz organizm musi się namęczyć aby przetrawić niewinną niczemu coca-colę. 
Źródło: http://kefir2010.wordpress.com/2014/02/18/coca-cola-to-trucizna-zobacz-co-zawiera/ 
         http://kwejk.pl/obrazek/1362424/co-dzieje-si%C4%99-z-tob%C4%85-po-wypiciu-coli.html

1 komentarz:

wik tom pisze...

najlepszy odrdzewiacz ever